… że chcę CrossFitnych na jogową matę zaprosić ? No chcę. A że niby po co i na co, że jakby chcieli to już by przyszli ? … A może i by przyszli, a może i przychodzą, bo przychodzą i nie przychodzą … jakby zupełnie nie wiedzieć dlaczego ?

Więc postanowiłam od cross strony, od jogi pragnienia, za inspiracją, za racją, za narracją, i to całkiem sensowną, wszak amerykańską powtórzyć CrossFitnym, a na Co Wam Joga … A na to … że po powód zerowy, jak termin zerowy dla wyjątkowych- ja czekam z energią niepowtarzalną i po wtóre i kolejne 10 crossfitność jogą przeplatać warto bo …

1. Joga poprawia zakres ruchu i ogólnej sprawności ruchowej

Pies z Głową w Dół, prosto z 8 POZIOMU.

Pies z Głową w Dół, prosto z 8 POZIOMU.

Greg Glassman, Amerykanin, który w 2001 roku zaczął używać programu Crossfit do trenowania kalifornijskiej policji, powiedział, że każdy Crossfiter powinien zrobić szpagat. Zwiększanie zaś zewnętrznej rotacji ramion i bioder niezbędnej przy crossfitnych ruchach Crossfitni mogą uzupełnić – Psem z Głową w Dół czy Wojownikiem II.

2. Joga pomaga się skoncentrować

Harmonia w poplątaniu, tylko tam, gdzie mieszka ogień ... i Nikola, Born To Creativ :)

Harmonia w Ree poplątaniu, tylko tam, gdzie mieszka ogień … i Nikola, Born To Creativ, z obiektywem na mohowe sposoby widzenia siebie, na macie.

Koncentracja na jednym punkcie pozwala kontrolować umysł i wewnętrzna energię. Przynosi spodziewane efekty, ponieważ zespala nas z zadaniem do wykonania i zatapia w działaniu, co pomimo bycia w ruchu pozwala zachować siłę i pełnię sfokusowania na samym sobie.

3. Joga uczy, jak efektywniej oddychać

Dobry Trójkąt nie jest zły. Trikonasana made in Międzyzdroje.

Dobry Trójkąt z Międzyzdrojów z klatką w tle wymownie utwierdza w przekonaniu, że łączyć funkcjonalnie cross i yogę, należy, a nawet trzeba.

Oddychać w podniebnych warunkach jest łatwiej, wszak podniebne warunki to rzeczywistość, którą można jedynie tworzyć w wyborowym towarzystwie.

Oddychać w podniebnych warunkach jest łatwiej, wszak podniebne warunki to rzeczywistość, którą można jedynie tworzyć w wyborowym towarzystwie.

Można poruszać się doskonale, nie oddychając wcale. Vinyasa Yoga, którą czynię swoja praktyką to praktyka łączenia ruchu z oddechem, uczy jak oddychać podczas przejść z postaw, pozycji i warunków ćwiczeń. Ten wzór świadomości oddechu przenosi się zarówno do życia codziennego, jak i pozostałych ćwiczeń, co pozwala być efektywniejszymi w celowości działań, zaś w pracy z ciałem- wzmacnionym, w byciu pomimo i wbrew.

4. Joga rozwija swoją zdolność do równowagi

Iście grecka równowaga, z serii W Legnickim Parku się Jogowało ...

Iście grecka równowaga, z serii W Legnickim Parku się Jogowało …

prawie jako yoga ...

prawie jako yoga …

Balans jest jedną z dziesięciu ogólnych umiejętności fizycznych wyróżnionych w definicji Grega Glassmana.  Równowaga jest zdolnością niezbędną dla większości ruchów jakie można zobaczyć w klasycznym CrossFit treningu. Praktykowanie asan, takich jak drzewo (Vrksasana), orzeł (Garudasana), tancerz (Natarajasana) lub półksiężyc (Ardha Chandrasana) może pomóc osiągnąć stabilność potrzebną do pracy na równoważni. Balans uzależnia, na każdej płaszczyźnie życia zresztą.

5. Joga trzyma Cię w zdrowiu

Reebok Heroes !!!

Reebok Heroes !!! Paweł, crossfitowa inspiracja ! Bo uśmiech mieszka w ruchu naprzemiennie pobudzanym …

Joga wydłuża mięśnie, co pozwala jak twierdzi Debbie Steingesser, stać się smuklejszym, a tym samym bardziej seksownym i uśmiechniętym w swej atrakcyjności.

6. Joga daje Ci czas na odpoczynek

Każda droga do Shiva Rei była medytacją na iście mistrzowskim poziomie.

Nauka odpoczynku staje się wyjatkowo trudną lekcją współczesności.

Relaks jest ważny dla utrzymania zdolności psycho-fizycznej integracji, tak w czasie treningu, jak i przez cały dzień. Ten, kto jest w stanie zrelaksować się głęboko, wraca do pracy z większą mocą, ostrością i determinacją.

7. Joga wzmacnia dobre ugruntowanie

Malując ciałem Mandalę ...

Malując ciałem Mandalę …

Bo mieć cztery stopy na ziemi jest podobno kluczem do szczęśliwego myślenia o sobie, to i stójmy na ziemi twardo, czterema stopami najlepiej.

8. Joga może być uzupełnieniem pełnego treningu

Wznoszenie na 8 Level ma miejsce i w jodze, gdy wypełnia ją znacznie więcej niż asana, to i w crossfitnej wersji zabraknąć treningu mentalnego nie powinno

Wznoszenie na 8 Level ma miejsce i w jodze, gdy wypełnia ją znacznie więcej niż asana, to i w crossfitnej wersji zabraknąć treningu mentalnego nie powinno

Crossfiterzy, którzy chodzą na moje zajęcia zaskakują, jak intensywnie ich ciało potrafi pracować, wypocić się w krótkim czasie, i ustabilizować oddech. Joga to pełnia crossfiterskiej siły, to wisienka na torcie ruchu, wszak aromat całych mentalnych zmagań.

9. Joga buduje wspólnotę

... prawdziwi przyjaciele nie znają różnicy wieku ... ani żadnej innej granicy nie dzielą ...

… prawdziwi przyjaciele nie znają różnicy wieku … ani żadnej innej granicy nie dzielą …

Są zdjęcia, które warto pozostawić bez komentarza. To i siłę wspólnotowości bez komentarza tym razem z największym uśmiechem pozostawiam. Z całego serca dziękując za przesympatyczne zdjęcie crossfitnemu – mohoyogowi ;)

10. Joga jest zabawą :)

jakoś sprawna

uśmiechnięta w pełni, po jodze, po wyciskanej pomarańczy i jeszcze smaczniejszej myśli na wspólne delektowanie się surówkami :)

http://iamcrossfitter.blogspot.com/

http://iamcrossfitter.blogspot.com/

Crossfitna i Jogiczna, najlepsze połączenie balansu w ruchu :)

To jak ? Otwieramy w jakimś BOXIE CrossFit Yoga Classes z moho ?

 

moho dziękując pobudzającemu oryginałowi (poniżej)

http://www.tabatatimes.com/10-reasons-why-crossfitters-should-start-practicing-yoga-5282013/2/