Welcome To Zakynthos ;)

gdzie mkniemy w czerwcu 2016 na mohojogowanie !!!

Kto już wie, że jest szansa, by zrobić to z nami na przełomie pierwszego/ drugiego tygodnia, niech pisze na moho@mohoyoga.pl.

Tymczasem niechaj przeżyję raz jeszcze w doskonałym towarzystwie spotkanie z ŻÓŁWIEM na Zante 2015 !!!

Zakynthos.

Zakynthos.

Drogi Żółwiu !

Drogi Carreta Carreta, tudzież Kurmasano,

jak się za chwilę okaże …

Dzisiaj będzie do ŻÓŁWIA  listem, żeby ludzie blogiem czytali …

Listem bynajmniej nie dlatego, że ludzie listy piszą, a dlatego, że zapomnieli, że można je pisać. Podobnie jak jogini czasami zapominają, ile istoty pozycji jest w jej naturalnym odpowiedniku.

W dzisiejszym zdarzeniu – ile Żółwia jest w Kurmasanie, a i może Kurmasany w Żółwiu ?

Żołw parkowy.

Żołw parkowy – reebokowy.

Po pierwsze.

Dziękuję, że dałeś się spotkać na Zakynthos. Dziękuję za podwójną randkę,że niby przypadkową, wszak wierzę, że bardzo dobrze zaplanowaną …

Daleko od pięknie oznakowanych plaż pływają na Zakynthos żółwie, to informacja dla niedowiarków.

Trudno im się dziwić, że gdzie powinny być, ich nie ma. Żółwie z natury są mało narcystyczne, to i skłonności do bycia uwielbianymi i podziwianymi mają małe.

Tudzież powtarzam, na ZAKYNTHOS ŻÓŁWIE SĄ, i proszę nie wierzyć, że to bajka, a jedynym sposobem na ich odnalezienie jest wsiąść do Turtle Boat.

Turtle Boat jest akurat doskonałym sposobem na wykańczanie potrzeb poznawczo- pływackich człowieka, a i zaufania żółwi w stosunku do nas -ludzi.

Carreta Carreta na Zante jest i miewa się dobrze,

a nawet bardzo dobrze, bo potrafi jednać ludzi, którzy napotykają owego gada, tudzież jak wolą niektórzy – Zauropsyda.

No to wyruszyłam (ćwiczcie skuterowanie, bo będzie nam przydatne na przemierzanie górskich przestrzeni i piaszczystych plaż).

Zawsze chciałam doświadczyć życia Jane Jetson !!!

Zawsze chciałam doświadczyć życia Jane Jetson !!!

Carreta Carreta ... a jednak w publicznych miejscach romantyczne spotkania z żółwiem nie wypalały ...

Carreta Carreta … a jednak w publicznych miejscach romantyczne spotkania z żółwiem nie wypalały …

Po drugie. Dziękuję, że dałeś mi kilka lekcji.

Lekcję ODWAGI. Bo choć morze było wzburzone, choć słońce oddalało się od złudzeń bezpiecznego dnia, do wody, choć nie Otylia wchodziłam z pewnością olimpijki.

Lekcję SMAKOWANIA. Pierwszego dnia daleko od ludzi, blisko dzikich fal, głębokich morskich traw, smakowałeś może kraba, jeszcze lepszą meduzę, albo po prostu roślinki. Smakowałeś z uważnością godną praktyki Kurmasany. Spoglądanie na Ciebie czyniło oddech pełniejszym i głębszym. Smakowałeś tak, jakby jutro miało nigdy nie nadejść, choć pływałeś i w jutrze i smakowanym pożywieniu.

Lekcję ODDYCHANIA. Pranayama … Jest tylko możliwa tam, gdzie woda się nie kończy, a ciało ma pełną świadomość, że jest wodą.

Idąc na spotkanie z żółwiem ...

Idąc na spotkanie z żółwiem …

Carreta Carreta

… zderzając się z wymarzonym gościem … Carreta Carreta ….

Lekcję CIERPLIWOŚCI. Gotowam zamarznąć w wodzie była, by Cię spotkać. Niejedna babcia stwierdziłaby, że to głupota. Ja się trzymam wersji, że to CIERPLIWOŚĆ.

I pomyśleć, że z zupełnie inną, choć równie pełnym wyzwań działo się spotkanie z Kurmasaną na Santorini, wśród białych domków.

Kurmansana z Santorini jak każda Kurmasana bez obecności w nas Żółwiowych przeżyć rozciągała dolną część pleców, tonizując organy jamy brzusznej, otwierając biodra i uspokajając system nerwowy pomimo świadomości, że z dachu polecieć można w każdej chwili.

Kurmasana z Santorini

Kurmasana z Santorini

Czy żółw z Zakynthos wie czym jest Kurmasana ?

Mówi się, że ta asana powinna być wykonywana bardzo powoli. Nie powinny wykonywać jej osoby z urazami barków, ramion oraz bioder. W tej pozycji kończyny są „schowane” i ciało przypomina żółwia. Umysł staje się spokojny i opanowany. Po jej ukończeniu pojawia się uczucie świeżości i przypływ sił witalnych.

O czym więcej możecie przeczytać na :

http://www.portalyogi.pl/blog/joga-ashtanga-seria-pierwsza/

Po spotkaniu z Carreta Carreta uczucie świeżości i sił witalnych, nawet po godzinnym wyjściu z wody daje się czuć przez kolejne dni.

Nie chodzi o tempo, a siłę  i spokój ...

Nie chodzi o tempo, a siłę i spokój …

… a przecież czas od złożenia jaja do wyklucia to aż dwa miesiące, czymże jest zatem te nawet kilka godzin przepłyniętych pod wodą w ich poszukiwaniu.

Miejsce  z którego kiedyś wyruszyłeś w morze ...

Miejsce z którego kiedyś wyruszyłeś w morze …

Szacuje się,że z 1000 małych żółwi przetrwa średnio tylko 1.

Niektóre żółwie w ogóle nie docierają do morza ze względu na szkodliwą działalność człowieka, inne zostają zjedzone przez morskie drapieżniki, dostają się w sieci rybackie lub duszą owinięte foliowymi torbami, które ludzie wyrzucają do morza.

Carreta Carreta i Joga. Carreta Carreta i Eko życie, to połączenie nadaje trend istocie życia żółwi, zdecydowanie piękniejszy i silniejszy niż kipiące imprezą Laganas.

Wyglądaj mnie, bo w czerwcu powrócę !!!

Wyglądaj mnie, bo w czerwcu powrócę !!!

Do zobaczenia w Argasi,do zobaczenia w czerwcu.

Do miłego wysłuchania.

moho

Ps. Dziękuję Orestesowi za piękne zdjęcia i jeszcze doskonalsze spojrzenie na Grecję.