W GAIAM life – przewodniku do lepszego życia ukazał się nie tak dawno artykuł o poprawie życia seksualnego za pomocą praktyki jogi. Czy joga w epoce „dysfunkcji seksualnych” jest w stanie zdziałać cuda? Kate Hanley autorka tekstu, który zainspirował dzisiejszy post twierdzi, że tak. Ja zainspirowana zaś i Hanley, i najnowszą kolekcją Reeboka, potwierdzam, że jak praktykę wewnętrzną odziać w zewnętrzną zmysłowość, to można całkiem trafnie uderzyć energią w zatopionych „bezżycia zużyciu” i stresie (!).

póki co chodzą mi po głowie, wszak wkrótce bezwzględnie upiększą praktykę ku zdrowiu! Ree !!!

Póki co chodzą mi jedynie po głowie, wszak wkrótce bezwzględnie upiększą praktykę ku zdrowiu! Spodnie i Topy Ree !!! Krojone na Miarę MOHO !

Paski, paseczki, od nadmiaru załamują się w Łuk :)

Dziś paski i paseczki w swej stylowości załamują się w Łuk :)

Wiemy, że joga może dać większą elastyczność, lepsze napięcie mięśni, w sposób niemal bezinwazyjny pozwala uwolnić się od stresu. Może nawet oświecać (!), jak twierdzą niektórzy mistrzowie, z których tezą zgodzić się do końca nie mogę, co nie znaczy, że nie przyglądam się jej bacznie.

Ale joga na seks? No pewnie.

Joga oferuje niezliczone korzyści fizyczne i emocjonalne, które dodają wirtuozerii w myśleniu o swoim ciele, i świadomości ciała drugiego człowieka. Świadomość swoich potrzeb poprzez bezpośrednie doświadczanie ciała, w praktyce znacząco poprawia relacje seksualne z partnerem. To naturalny efekt stworzenia wewnętrznej relacji z własnym ciałem.

Jeśli po tym artykule podgrzewanie życia seksualnego stanie się głównym celem Twojej praktyki jogi i motywacją do pracy nad swoim ciałem, niech się tak dzieje. Wszak warto pamiętać, że jest to przede wszystkim szczęśliwy skutek uboczny. Szczęśliwy skutek dla którego warto rozłożyć matę i podejmować asanowe, i mentalne wyzwania.

Reebok + Justyna Ziemniak + legnicki park - doły i doliny = moho uśmiechnięta

Reebok + Justyna Ziemniak + legnicki park – doły i doliny = moho uśmiechnięta

I tak za autorką wyliczam główne sposoby polepszania seksualnej relacji:

zmysłowość

Na bardziej subtelnym poziomie joga pomaga rozwijać świadomość odczuć w organizmie. Uczenie się czucia ciężaru i lekkości pozwala na rozkoszowanie się każdą esencją organizmu – doznaniami, które zdarzają się podczas seksu również.  Zmysłowość pozwala na pełne zakorzenienie się w tym, co jest tu i teraz. Doświadczanie miejsca w którym się jest, człowieka z którym się przebywa i całej gamy doznań płynących ze wszystkich zmysłów staje się istotą bliskości, i zmysłowego bycia w świecie.

zaufanie

Badania z 2005 pokazują, że ludzie, którzy praktykują jogę ważą mniej niż osoby w ich grupie wiekowej. Poczucie coraz większej efektywności pracy z ciałem, jak pokazują badania buduje większy szacunek do swojej cielesności, i zaufanie do niej.  Tym samym zachęca to, do rozwoju w innych sferach niż praktyka jogi.

energia

Badanie kliniczne w Harvard Medical School, w 2004 roku wykazały, że osiem tygodni praktyki jogi w domu wystarczy, żeby znacznie poprawić jakość snu. Autorka jakość snu łączy z prostym związkiem, jaki istnieje pomiędzy tymi, którzy dobrze śpią, a prowadzą energetyczne życie, również seksualne.

intymność

Efektem praktyki jogi jest niejednokrotnie przekraczanie fizycznych możliwości człowieka. Pomaga to mentalnie czuć się bardziej komfortowo podczas budowania relacji podczas rozmowy, czy też w sytuacjach intymnych.

lepsze orgazmy

Na poziomie czysto fizycznym , wiele pozycji jogi takich jak np. Upavistha Konasana powoduje wzrost przepływu krwi do miednicy. W naszym „osiadłym” świecie mięśnie, które przebiegają przez miednicę są przewlekle zwężone. Upavistha Konasana otwiera miednicę, podobnie jak Badha Konasana. Co nie zapisane w artykule myślę, że równie mocno otwarte biodra charakteryzuje otwartość na otaczający świat. Autorka zaznacza, że aspektem istotnym w praktyce osadzonym w dnie miednicy jest praca z  mula bandhą, która wzmacnia mięśnie krocza odgrywające ważną rolę w orgazmie.

szczególne Poses

Upavistha Konasana

Reebok czyni matę bardziej przyjazną, a i upavisthę w konasanie osadzoną miłośniej ...

Reebok czyni matę bardziej przyjazną, a i upavisthę w konasanie osadzoną miłośniej …

... podobnie jak trawa i słońce ...

… podobnie jak trawa i słońce, radośniej w pozycji leżą  …

ruch czyni cuda ...

… tak i moho w konasanie zasypia cudaśnie …

Jak to zrobić?

Usiądź na podłodze z nogami szeroko. Aktywuje mięśnie nóg i palce kierując je w stronę oczu. Pochyl tułów do przodu tak daleko, jak jest to wygodne, wysuwając jednocześnie jak najdalej do tyłu guzy kulszowe. Przytrzymaj przez 5 do 10 głębokich oddechów. Najlepiej oddychając nos- nos.

Korzyści seksualne: zwiększa przepływ krwi ( a więc czucie ) w miednicy.

Baddha Konasana

Badha Konasana z Ziemniakiem w Loftcie ... to były czasy zieloną herbatą nakrapiane ;)

Badha Konasana z Ziemniakiem w Loftcie i make up by Kasia M … to były czasy zmysłowością i energią zielonej herbaty nakrapiane ;)

Jak to zrobić?

Usiądź z ugiętymi kolanami i przyciągaj pięty jak najbliżej krocza. Lekko trzymaj za duże palce, przyciagając łokcie do tułowia staraj się kierować delikatnie w kierunku podłogi, wyciągając kręgosłup. Przytrzymaj przez 5 do 10 głębokich oddechów. Najlepiej oddychając nos- nos.

Korzyści seksualne: Łagodzi zaburzenia układu moczowego i macicy. Wzmacnia macicę. Zmniejsza drażliwość, lęk i zmęczenie. Trzy powody z powodu których jak twierdzi Kate Hanley, nie decydujemy się na seks.

moho

oryginalne źródło:

http://life.gaiam.com/article/improve-your-sex-life-yoga