Walentynkowo może powinnam o miłości. O miłości będzie, pod jednym warunkiem, że zdrowo i z miłości do mądrości.

Sięgam dziś zatem po najdoskonalsze cytaty Aleksandra Lowena z książki „Miłość, seks i serce”. Od kilkunastu lat wiadomo, że choroba wieńcowa serca należy do schorzeń psychosomatycznych. Dotyka ona często ludzi aktywnych, ambitnych i samokontrolujących się. Nieuświadomiony problem niedostatku miłości i poczucia własnej wartości uderzają w nasze serca subtelnie, nierzadko zawałowo. Postawa ciała, sposób oddychania i możliwość dysponowania energią życiową to informacja nas samych na wagę złota.

Mam nadzieję, że z miłością przyjmiecie spostrzeżenia Aleksandra Lowena.

"(...) tak więc sylwetka fizyczna człowieka wyraża symbolicznie jego psychikę" A.L

„(…) tak więc sylwetka fizyczna człowieka wyraża symbolicznie jego psychikę” A.L

1. Cielesnym wyrazem zdrowia emocjonalnego jest gracja, dobry tonus mięśniowy, kontakt z otoczeniem i podłożem („ugruntowanie”), jasność spojrzenia i miękkość głosu.

2. Nierozładowana czy zalegająca emocja stopniowo niszczy nasze ciało. Pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi tłumią głównie takie emocje, jak gniew, wrogość i wściekłość. 

3. Niezdolność do osiągania orgazmu i doświadczania satysfakcji emocjonalnej w akcie seksualnym mogą mieć szkodliwy wpływ na serce. U 65% pacjentek chorych na serce stwierdzono oziębłość płciową i brak satysfakcji seksualnej.

4. Poczucie zadowolenia i satysfakcji ma miejsce, gdy ego zostanie przytłoczone zupełnie, czyli podczas orgazmu. Człowiek po doznaniu takiego orgazmu rano czuje się odmłodzony i ożywiony.

5. Tylko człowiek nieobawiający się miłości może mieć względną pewność, ze jego serce pozostanie zdrowe.

Była sobie bajka ... Love Story ...

Była sobie bajka … Love Story …

6. Seks bez miłości daje poczucie mocy, które pozwala zanegować strach przed kobietą, ale seks bez miłości nie daje poczucia spełnienia. 

i na koniec cudowne SIEDEM …

7. Oddanie się w miłości nie jest poddaniem się drugiej osobie, ale własnej jaźni, własnemu sercu i własnemu pragnieniu miłości. 

A co z tymi, którzy twierdzą, że potrzebują miłości do niczego ?

Zgodnie z esencją nauki Lowena i współczesnymi konsekwencjami jej braku przyda im się duża torba pełna złotych monet.

Zatem … Zdrowych Walentynek, albo Tluczenia Tynków na bogato :)

... ommmmmmmmmmmm .

… ommmmmmmmmmmm .

moHo