Wojownik nie szuka siły.

Wojownik siłą zaraża, inspiruje i nadaje znaczenie najwyższym wartościom.

Wojownik jest stabilny, harmonijny, wytrzymały, czasem śmiały, zawsze osadzony głęboko w rzeczywistości. Gdy panuje porządek czeka na rozprężenie, gdy panuje spokój oczekuje zgiełku. Tak kontroluje umysł.

SVYASA Yoga University. India. Bangalore. moho z Ewą.

Jogiczna Virabhadrasana, czy to pierwsza, druga, czy trzecia zawsze oddaje cześć heroicznej postawie, ukrytej w każdym z nas. Mówi się, że Virabhadrasana wzmacnia nasz związek z energią Ziemi. Uważam, że w kwestii mentalnej pomaga zrozumieć znaczenie „twardego stąpania po ziemi”. Rozwijając mocną i trwałą podstawę w nogach, bez obaw podnosimy i rozszerzamy klatkę piersiową. A to już idealna integracja górnej i dolnej części ciała, zwłaszcza, gdy te przepełnione są oddechem i radosną praktyką. W szczególności tą dnia codziennego.

Lonavla. India. Virabhadrasana codzienna.

Wojownik łączy nas z siłą nóg i nakłania do działania w bezruchu. Nie raz boli, okrutnie. A jednak trzymamy majestatyczny krok.

Przywraca poczucie siły. Christina Brown sugerowała, by wydawać w myślach okrzyk w kierunku problemu. Polecam wydawać go nie tylko w myślach. Pamiętajcie, że dźwięk współmierny z oddechem i ruchem uwalnia napięcia.

Virabhadrasana wzmacnia mięśnie nóg i brzucha. Poprawia zdolność koncentracji. Nieruchome spojrzenie czyni nas zawsze bardziej stabilnym, podobnie jak bliskie związki poprawiają jakość życia, a dobrostan psychiczny jest przyczyną pomyślności życiowej.

Virabhadrasana w paryskim metrze. mohoyoga i kodywnetrza w poszukiwaniu wojownika i najlepszych lamp świata w Paryżu. http://www.kodywnetrza.pl/

Bądźcie wojownikami z energią Eneja, któremu gratulujemy pełnej witalności premiery nowej płyty FOLKHOROD godnej prawdziwych wojowników.

FOLKHOROD. Wojownicy pozytywnej energii.

moho

fot. Justyna Ziemniak

fot. Ewa Moroch

http://www.enej.pl/