Breaking News
 |  | 

Chandra mohan bhandari

yoga z basią lipską

yoga z basią lipską
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka56.jpgCzytanie pierwszych tekstów to jest bardzo odległy temat. Dziecko, które rozpoczyna dopiero przygodę z nauką i edukacją, jeszcze nie jest w stanie składać liter i tworzyć z nich wyrazów czy całych zdań.
Pierwsze czytanie zaczyna się dopiero w szkole, jednak trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Trzeba potrenować, trzeba się przygotować. Takie przygotowanie zaczyna się już w przedszkolu, kiedy to dzieci śledzą historie obrazkowe i mają na ich podstawie opowiedzieć co się stało. Przecież czytanie to również obrazki. Literki to też obrazki.
Dalej, w pierwszych klasach szkoły podstawowej dzieci poznają literki, poznają ich brzmienie i wymowę i uczą się składania literek razem.
Pierwsze wyrazy są krótkie, proste. Składają się zaledwie z kilku liter. Tak samo wyglądają pierwsze zdania. Krótkie i proste. Złożonych dziecko nie jest w stanie zrozumieć i zapamiętać i zanim złoży jeden wyraz to pierwszego już dawno nie pamięta.
Dlatego ważne jest żeby stopniowo podnosić poziom trudności, stopniowo go komplikować. W przeciwnym razie dziecko się tylko zniechęci.

Pozostałe wpisy:

pierwsze-teksty

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Floating i (bez)Siła Stresu

    Floating i (bez)Siła Stresu

    Co zrobiliśmy ze swoim życiem, że w menu relaksacyjnych dań głównych wpisał się FLOATING ? A może dokąd zawędrowaliśmy, że na mapie naszej drogi jest miejsce dla FLOATOWANIA ? 55 minutowa sesja floatingu obudziła we mnie realną troskę o świat w którym żyję, o kondycję człowieka, który szuka beznadziejnie odcięcia się od byle jakiej konstrukcji

  • Dobre tabletki na odchudzanie

    Dobre tabletki na odchudzanie

    Sposób na pomoc w odchudzaniu Teoretycznie każdy wie, jak stracić na wadze – trzeba stosować racjonalną dietę, ubogą w tłuszcze i inne tuczące składniki, a przy tym uprawiać sport czy też w inny sposób zapewnić sobie większą dawkę ruchu. Czasami jednak trudno jest zastosować się do wszystkich przykazań koniecznych do tego, by tłuszczu zaczęło ubywać,